دوشنبه , بهمن 30 1396

سگ شیرنما

سگ شیرنما

یک باغ وحش در چین با انتقادهای زیادی روبرو شده که چرا یک سگ” مستیف تبتی” رو بجای یک شیر آفریقایی نشون داده. نقشه اونها وقتی لو رفت که این مثلا شیر بجای نعره کشیدن واق واق کرد.

 

“مستیف تبتی” (Tibetan Mastiff ) ست که تا حدودی هم شبیه شیر هست:

“پارک مردم” در استان هنان چین، سابقه بدی در معرفی اشتباه (یا جایگزینی) حیوونها بجای هم داره. مثلا یک سگ رو در قفس گرگ گذاشته.

مدیریت باغ وحش گفته که اونها واقعا یک شیر دارن، اما در حال حاضر اون شیر برای زایمان به یک بخش ویژه جابجا شده.

ظاهر شناسی: سگی شبیه شیر، متین و مغرور است. سری درشت، پیشانی تخت. ناحیه صورت به طرف چشم ها وسیع شده و به سمت پوزه نوک تیز و سیاه رنگ مانند روباه است. چشم ها تیره، کوچک، متوسط ،براق و کشیده است که به صورت سگ حالتی غمگین می دهد. بینی در این نژاد بزرگ، پهن و سیاه رنگ است. گوش ها کوچک، ضخیم، مثلثی شکل، افراشته و رو به جلو است. دارای فکی بسیار قوی و دندانهایی محکم و ردیف و کنار هم دارد که در زمان بسته شدن فک کاملا بر روی هم قرار می گیرد و وسیله ای مناسب برای گاز گرفتن است.

سگ شیرنما

دارای ابروهایی در هم کشیده است. زبان، کام و لثه ها در این نژاد به رنگ آبی مایل به سیاه می باشد. گردنی قوی پهن دارد و شانه های آن قوس دار و قفسه سینه فراخ است. دم چائو چائو بلند، پر مو و ضخیم بوده و به طرف پشت پیچ خورده است. موهای بدن در این نژاد به دو صورت زبر و نرم دیده می شود و دور گردن مو ها بسیار متراکم و عمود است و مانند یال می ماند و منظره یک شیر را به آن می بخشد.

رنگهای بدن این نژاد تک رنگ است و شامل سیاه، قرمز، سربی، حنایی، کرم و سفید می باشد و رنگهای ابلق در این نژاد قابل قبول نمی باشد.
قد: در نرها ارتفاع: ۵۶_۴۸ سانتیمتر ، طول: ۲۲_۱۹ سانتیمتر.

در ماده ها ارتفاع: ۵۱_۴۶ سانتیمتر ، طول: ۲۰_۱۸ سانتیمتر.

رفتار شناسی: سگی آرام، باوقار، وظیفه شناس، گوشه گیر است و نسبت به صاحبش پر احساس صمیمی و صادق است.این سگ عجیب و غریب و با ظاهر شیر مانندش حسابی مردم را به وحشت انداخت و باعث دردسر زیاد برای پلیس فرانسه شد…..
ماموران آتش نشانی و پلیس منطقه ویلونوو-لِ-بزیه فرانسه در پی هشدار یک فرد که تاکید می کرد شیر سرگدانی را مشاهده کرده است ساعت ها به جستجوی ردپای حیوان درنده پرداختند.
ماموران با سیرک هایی در مناطق پیرامونی مستقر بودند تماس گرفته و از آنها خواستند تا از وجود کلیه شیرهای خود مطمئن شوند.

سگ شیرنما

جستجوی ماموران برای یافتن شیر بی نتیجه ماند و مساله حل نشده باقی ماند.
سرانجام دو هفته بعد از این حادثه باردیگر همان فرد خبر از مشاهده شیر گمشده داد. این بار ماموران بلافاصله در محل حاضر شده و مشاهده کردند یک سگ بزرگ ۱۱۰ کیلویی به همراه صاحبش گردش می کند. در نهایت مشخص شد که شاهد به درستی تفاوت های میان یک سگ بزرگ با یک شیر نر را نمی داند البته باید به او حق داد زیرا دیدن یک همچین سگی با این شکل ظاهری عجیب است و کمتر کسی می تواند حدس بزند که سگی به این اندازه غول پیکر وجود داشته باشد…

تگهای مهم

 1. فروش سگ و پیشفروش توله های سگ
 2. فروش سگ
 3. خرید سگ
 4. خرید و فروش سگ
 5. ویژگی سگها
 6. سگهای شکاری
 7. سگهای خانگی
 8. سگهای نگهبان
 9. فروش توله سگ
 10. قیمت های استثنایی سگ
 11. پکیج های آموزشی
 12. تشخیص بیماری سگها
 13. آموزش تربیت سگها
 14. فروش مواد غذایی سگ
 15. اکسسوری سگ
 16. لوازم مورد نیاز سگ
 17. قلاده سگ
 18. خرید سگ لابرادور رتریور اصیل
 19. خرید سگ فروش سگ
 20. توله های سگ نژاد ساموید

کلمات کلیدی

سگ شیرنما

همچنین ببینید

فروش سگ سرابی

سگ آلابای

سگ آلابای سگ آلابای طرفداران سگ های بزرگ جثه ایرانی کم نیستند. این سگها را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *